top of page

HAVA SOĞUTMA

 

  • Meyn 1959 yılından beri, doğru işlemler için doğru çözümleri sağlama vizyonu ile tamamen kanatlı sektörüne kendisini adamıştır.

 

  • Meyn ile çalışmak, akıllı, yenilikçi, özel ve sürdürülebilir çözümleri ile bugünün pazar zorluklarını çözmenizi sağlayacak bir ortağa sahip olmak demektir.

     


     

Hava soğutma, adından da anlaşılacağı gibi, ürünleri istenilen sıcaklığa getirmek için esintisi kontrol altında tutulan soğutulmuş hava kullanır. Bu yöntem, çok temiz olması (ve böylece çapraz kontaminasyon riskini minimumda tutması) ve hiç su kullanmaması yüzünden birçok yerde tercih edilir. Hava soğutma, sadece taze ürün yaparken kullanılabilir. İşlem, piliçlerin hava soğutma tünelinden geçmesi ile yapılır. Tünel, 4 kata kadar tasarlanabilir, böylece yer ve enerji tasarrufu sağlanmış olur.

 

Özel soğutma askılarına asılı piliçler, havai konveyörde ilerlerler. Tünel içerisindeki özel hava soğutucuları ve fan çıkışları, yapılmış olan dizayna göre, yukarıdan aşağıya ya da çapraz hat halinde soğutulmuş hava üflerler. Hava soğutma tünellerinde, T-ray havai konveyörler kullanılır.

 

Meyn teslimat programı tek bacak ve çift bacak olmak üzere iki tip askı çeşidi sunmaktadır.Çift bacak askılar soğutma hattından parçalama hattına otomatik transfere olanak verir ve yine otomatik olarak piliçleri soğutmadan önce yada sonra tartmak mümkündür.Tek bacak askı sistemi yerden tasarruf edilmesi gereken yerlerde tercih edileiblir ama karkasta bazı deformasyonların yaşanması kaçınılmazdır.Tek bacak askı ürünlerin soğutmadan tasnif hattına otomatik transferine imkan sağlar.

 

Meyn hava soğutma sistemleri, optimum hava akışı ve evaporatör tasarımı sayesinde oldukça verimli bir şekilde maksimum soğutma etkisi ile sonuçlanan ve en az ağırlık kaybına sebep olan soğutma sistemleridir.Evaporatörler ve fanlar gibi, soğutma bileşenlerinin tümü, kolay ve güvenilir kullanım için tamamen PLC ile kontrol edilirler.

 

bottom of page