top of page

JET STREAM TÜY YUMUŞATICI
 

 • Yüksek debili su akışı piliçlerin tüylerinin yolum için yumuşatılmasını sağlar. Ayrıca, hızlı su akışı kanatların ve tüylerin ayrılmasını sağlar, bu da daha iyi tüy yolma performansı sağlar
   

 • Verimli ısı değişimi ve minimum enerji kaybıyla çok düşük enerji tüketimi
   

 • Etkin karıştırma sayesinde, sıcaklık aralığı kontrol altındadır
   

 • Bakım maliyeti düşüktür, az sayıda pompa kullanılır (üç bölüme bir pompa) kullanılır ve motor kaynar bölümün dışında, ısıtma buharı ile herhangi bir temastan uzaktadır
   

 • Kolay temizlenir

 

TEKNİK BİLGİ

İşleme süreleri özellikle kesim bölümünde kritiktir. Etkin tüy yolma için, su sıcaklığı ve tüy yumuşatma süresi doğru dengede uygulanmalıdır. Tüy yumuşatma işlemi ne kadar uzun sürerse, ölüm katılığı o kadar ilerler ve tüy yolmayı daha da zorlaştırır. Bu sebeplerden ötürü, etkin bir tüy yumuşatma işlemi ile hem işlem süresi kısaltılır hem de etkili tüy yolma neticesi elde edilir.
 

Meyn jet stream haşlama hat yönüne hareket eden bir akış içinde piliç gövdesini aşağı çeken eşsiz bir su akışı sistemi vardır.

Etkin ısı alışverişi, bütün deri ile temas eden yüksek hızlı su akışı ile işlem süresini kısaltır. Su pilici aşağı çektiği gibi, aynı zamanda hat yönüne hareket ettirir. Bu yolla yüksek hızlı haşlama hatlarında piliçlerin yüzeye sürüklenmesi ve homojen pişmemesi gibi durumların önüne geçilmektedir. Meyn jet Stream Tüy Yumuşatma sistemi ile piliç ağırlığından ve hat hızından bağımsız olarak çok düzgün ve her ürünün her tarafı için aynı derecede kaliteli tüy yumuşatma performansı sunar. 

bottom of page