top of page


PHYSIC HS CUT UP SİSTEMİ

 

Meyn Physic HS Parçalama Sistemi mümkün olan en yüksek verimliliği hedefleyen kedimhaneler için geliştirilmiştir. 7.500 piliç/saat işleme kapasitesi ile tartışmasız piyasadaki en iyi performansı göstermektedir. Bu da Physic HS' i tüm rakiplerinden daha etkili hale getirmektedir.

 

Physic HS Parçalama Sistemleri ürün türü, miktar, kalite ve esneklik ile ilgili her türlü gereksinimleri karşılayacak biçimde yapılandırılabilir. Physic HS sistemi 3000-7500 piliç/saat işlem hız aralığında çalışacak biçimde tasarlanmıştır. Daha düşük ürün hızları ise askı aralıklarını değiştirererek mümkündür.

 

Physic HS' in tasarımı; pratik, basit ve açıktır. Bu da temizlik ve bakım sırasında kolay erişim sağlar. Sistem; sınırlı sayıdaki karmaşıklığı ve ortalama sayıdaki parça miktarıyla sağlam ve kolayca çalıştırılabilir bir özelliğe sahiptir. Diğer Meyn ekipmanlarında olduğu gibi odağımız işletme maliyetini düşürerek bakım ve yedek parça tüketiminin en az olması üzerine yoğunlaşmıştır.

KANATUCU KESME

Kanat Ucu Kesici, piliç sırtı dönük vaziyette iken kanat uçlarını kanadın geri kalanından ayırır.

Kesilecek kanat ucu miktarı ayarlanabilir şekildedir. Makine bütün kanat kesilmesi gerektiğinde kolayca by-pass duruma getirilebilir.

 

ORTA KANAT KESME

Orta kanat kesici, pilicin kanadını ikinci ekleminden keserek orta kanadı dip kanattan ayırır. Makine, Kanat Ucu Kesici modülden sonra yerleştirilir. Orta kanat kesici, geniş bir ürün ağırlık aralığinda tutarlı bir performans gösterir.

HY DİP KANAT KESME

HY kanat kesici pilicin kanatlarını bütün olarak keser. HY kanat kesici, yüksek tutarlılıkta ve hassas bir kesimi garanti eder. Gerektiğinde, kanata dahil edilen göğüs eti veya sırt eti miktarı değiştirilebilir. 

 

MUZ GÖĞÜS KESME

Muz göğüs kesici; doğru pozisyonlanmış, tutarlı ve simetrik kesim sağlar. Bu tür bir kesim değerli göğüs etinin maksimum miktarda bırakılmasını sağlarken, göğüs etinin kaburga kaynaklı kemik kontaminasyonunu da en aza indirir. Modül kaburgaları değişken uzunluklarda kesebilir.

KOVAN GÖĞÜS KESME

Kovan göğüs kesici grilleri ön yarısından ayırır. Muz göğüs kesici gibi bu makinenin temizlenmesi oldukça kolaydır.  Bu kesim sayesinde bozulmamış düzgün fieltolar elde edilmesi mümkün olur.  

ÇORBALIK KESME

Çorbalık kesme modülü, tasarım açısından Muz Göğüs Kesme modülüne benzer ve tutarlı düzgün çorbalık kesimini sağlar. Modül, mus göğüs kesimi sonrası çatal butların üzerinde kalan ön sırt kısmını keser. Kesilen çatal butlar askı üzerinde kalırlar 

ANATOMİK BUT AYIRICI

Anatomik but ayırıcı, gelen çatal butların iki bacağını omurgasından ayrılmasını sağlar. Bu işlem sonunda askıda 2 anatomik but kalırken aşağıya da alt sırt parçası düşürülür Physic HS Anatomik But Modülünün yüksek randıman ve optimal ürün sunumu odaklı olarak iki versiyonu mevcuttur

SIRTLI BUT KESME

Sırtlı but kesme, bir makinede tek veya iki bıçaklı iki farklı kesime imkan verir.  Müşteri tercihine bağlı olarak, çatal but iki bıçakla ortadan ikiye bölünerek iki sırtlı but ve omurga fitili kesilebilir. Ya da omurga kemiği olmadan tüm çatal but tam ortadan ikiye kesilebilir.

BAGET / KALÇA AYIRICI

Baget / kalça ayırıcı havai konveyöre 180 derece açıyla monte edilen bir modüldür. Modül, baget-kalça ekleminden keserek baget ve sarma veya baget ve sırtlı kalça elde edilmesini sağlar.Hem baget hem kalça kesim boyunca sabitlenir.

BÜTÜN BUT ÖN KESİM

Meyn bütün but önkesici bütün but kemik sıyırma işleminde kritik bir süreci otomatikleştirmek için geliştirilmiş bir çözümdür.Meyn WLD M2.0 makinasından önce işçilerin el ile gerçekleştirdiği ön kesim işlemini ototmatik olarak gerçekleştirir.

KUYRUK KESME

Piliçler her iki taraftaki kuyruk merkezleme kılavuzları ile, kuyruk kesiciye sırtı dönük olarak yönlendirilir. Bu sayede son derece hassas ve kontrollü bir kuyruk kesimi mümkün olur. Ayrılacak kuyruk miktarı müşteri ihtiyaçlarına göre ayarlanabilir. Yağın, derinin veya etin istenmeyen aşırı kaybı önlenir, bu da verimi arttırır.

CONTACT US

Your details were sent successfully!

bottom of page